האם הרפואה הסינית יכולה לסייע לנו בשיפור הפוריות?

האם אתם נאבקים בבעיות פוריות? אם את מנסה להרות כבר זמן מה ולא היה לך מזל, ייתכן שאת מרגישה מיואשת ומתוסכלת. למרבה המזל, יש טיפולי פוריות טבעיים שיכולים לעזור להגדיל את הסיכויים שלך להיכנס להיריון. טיפול אחד כזה הוא הרפואה הסינית המסורתית (TCM), המשמשת כבר מאות שנים לשיפור בריאות הגוף בכלל והפוריות בפרט. על ידי טיפול בחוסר איזון בגוף ושיפור הבריאות הכללית, הרפואה הסינית המסורתית יכולה לעזור לזוגות לשפר את סיכוייהם להרות.

הבנת הרפואה הסינית המסורתית (TCM)

TCM היא מערכת הוליסטית של רפואה שמטרתה להחזיר את האיזון באנרגיה של הגוף, או בשמה הסיני צ'י, כדי לקדם בריאות טובה. על פי מערכת זו, בגוף שלנו הצ'י זורם דרך ערוצים או מרידיאנים בגוף. כאשר יש חסימה או הפרעה בזרימת הצ'י, מופיעות בגוף שלנו מחלה או תחושה רעה. טיפולי TCM פועלים להשבת זרימת הצ'י והבאת איזון לגוף.

כיצד TCM יכולה לשפר את הסיכויים להיריון

טיפולי TCM יכולים לעזור לשפר את סיכויי ההיריון של זוגות המתמודדים עם בעיות פוריות בכמה דרכים:

  • ויסות מחזורי הווסת – אחד ההיבטים החשובים ביותר של פוריות הוא מחזורי הווסת הסדירים. מחזורי וסת לא סדירים הם לעיתים קרובות סימן לחוסר איזון בסיסי בגוף. טיפולי TCM כמו דיקור סיני וצמחי מרפא יכולים לסייע בוויסות המחזור החודשי על ידי החזרת האיזון לאנרגיית הגוף. דיקור סיני יכול להמריץ את זרימת הדם לשחלות ולרחם, מה שיכול לקדם מחזורי וסת סדירים.
  • שיפור איכות הביציות – טיפולי TCM יכולים לעזור לשפר את איכות הביציות של האישה על ידי שיפור הבריאות הכללית של הגוף. אפשר להגיע למצב הזה באמצעות שינויים תזונתיים, צמחי מרפא ודיקור סיני.
  • הגדלת ספירת הזרע והתנועתיות שלו – טיפולי TCM יכולים לעזור לשפר את פוריות הגבר על ידי הגדלת ספירת הזרע. דיקור סיני וצמחי מרפא יכולים להיות יעילים בשיפור פוריות הגבר.
  • הפחתת מתח – סטרס יכול להשפיע לרעה על הפוריות על ידי שיבוש האיזון ההורמונלי של הגוף. טיפולי TCM כמו דיקור סיני ומדיטציה יכולים לסייע בהפחתת מתח ולשפר את תחושת ההרפיה.

טיפולי TCM לזוגות

יש כמה טיפולי רפואה סינית מסורתית שזוגות יכולים להשתמש בהם כדי לשפר את סיכוייהם להיריון. אפשר למצוא מידע על טיפולי פוריות טבעיים ברשת, ואנחנו ארגנו לכם כאן רשימה של כמה מהטיפולים הנפוצים ביותר:

  • דיקור סיני – בטיפול של דיקור סיני מחדירים מחטים עדינות לנקודות ספציפיות בגוף. הדיקור עוזר לשחזר את זרימת הצ'י ולקדם איזון בגוף. פרט לשימוש הנפוץ של הקלת כאבי שרירים, דיקור סיני יכול לעזור להגביר את הפוריות אצל גברים ונשים יחד.
  • צמחי מרפא – הרפואה הסינית המסורתית משתמשת בחומרים טבעיים כדי ליצור איזון בגוף ולשפר את הבריאות. אפשר להשתמש בתרופות צמחיות כדי לווסת את המחזור החודשי, לשפר את איכות הביציות ולהגדיל את ספירת הזרע והתנועתיות שלו.
  • שינויים תזונתיים – תזונה היא חלק חשוב מהבריאות הכללית ברפואה הסינית המסורתית. בייעוץ עם מומחה, הוא עשוי להמליץ לכם על שינויים תזונתיים כדי להגביר את הפוריות. לדוגמה, הוא יכול ימליץ לכם לשלב בשר אדום בתזונה שלכם, או לחילופין להימנע ממזונות קרים וגולמיים, אשר עלולים לשבש את זרימת הצ'י בגוף.
  • מדיטציה – מדיטציה היא טכניקה המשמשת ברפואה הסינית להרפיה ולהפחתת מתח. מדיטציה יכולה לעזור בשיפור הפוריות על ידי קידום האיזון ההורמונלי בגוף.
  • עיסוי – אפשר להשתמש בטכניקות עיסוי שונות כדי לשפר את זרימת הצ'י בגוף. עיסוי יכול לעזור להחזיר את האיזון ולשפר את הפוריות.

שילוב הרפואה הסינית עם רפואה מערבית

אפשר להשתמש בעקרונות הרפואה הסינית המסורתית לבד או בשילוב עם הרפואה המערבית להגברת הפוריות. למעשה, זוגות רבים העוברים טיפולי פוריות משתמשים גם ברפואה הסינית כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלהם. הרפואה הסינית יכולה להשלים טיפולים מערביים כגון הפריה חוץ גופית או טיפולים קונבנציונליים אחרים על ידי שיפור הבריאות הכללית והפחתת מתח בגוף. רופאי TCM עובדים לעתים קרובות בשיתוף פעולה הדוק עם אנשי מקצוע ברפואה המערבית כדי לספק גישה הוליסטית לטיפולי פוריות.

לסיכום

הרפואה הסינית המסורתית מציעה גישה טבעית והוליסטית לשיפור הפוריות של זוגות המתקשים להרות. על ידי קידום איזון והרמוניה באנרגיית הגוף וטיפולי TCM כגון דיקור סיני, צמחי מרפא, שינויים תזונתיים, מדיטציה ועיסוי, הרפואה הסינית יכולה לעזור לווסת את המחזור החודשי, לשפר את איכות הביציות, להגדיל את ספירת הזרע ולהפחית מתח בגוף. אפשר להשתמש ברפואה הסינית גם בשילוב עם הרפואה המערבית כדי לקבל מגוון רחב יותר של טיפולי פוריות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות