עמותת משאלות מסייעת לילדים חולים בדרכם להחלמה – ומגשימה להם חלומות

במציאות הכואבת שבה ילדים נאלצים להתמודד עם מחלות, עמותה כמו משאלות, שהוקמה בשנת 2015, היא חלק בלתי נפרד ומרכזי בתוך החברה שלנו. עמותה כזו מחזיקה את ההבנה של כל היבטי ההתמודדות, הן עבור הילדים והן עבור משפחתם, והיא משמשת ככתובת אחת מרוכזת הנותנת מענה לצרכים רבים ושונים. העמותה שמה לה למטרה להעלות חיוך על פניהם של ילדים על ידי הגשמת החלומות המתוקים שלהם ולא רק. המשיכו לקרוא כדי להכיר מקרוב את עמותת משאלות ופועלה המבורך.

הגשמת חלומות

ילדים הסובלים ממחלות קשות וצרכים מיוחדים מתמודדים עם מציאות בלתי נתפסת. כל יום הוא מאבק מחדש והמחר אף פעם לא ידוע. המחיר הנפשי שגובה ההתמודדות הוא כבד והעמותה מנסה להוסיף אושר וחיוך על הפנים שלהם באמצעות הגשמת החלום האישי של כל אחד. החל ממפגש עם מפורסם אהוב, דרך חוויה מרגשת שהילד חולם ואפילו מתנה ספציפית שתרחיב את הלב, העמותה מוצאת דרך להגשים כל חלום וכל משאלה מתוך הבנה שיש לחוויה הזו כוח ריפוי אדיר והשפעה עצומה על הדרך להחלמה.

תמיכה נפשית רחבה

כאמור, ההתמודדות עם מחלה קשה בילדים היא תהליך ארוך וממושך וכדי שכולם יצאו ממנו בריאים גם בפן הנפשי יש צורך במענה גם מהסוג הזה. עמותת משאלות מספקת מערך ליווי ותמיכה נפשית עבור הצעירים ובני משפחתם והיא מציעה ייעוץ מקצועי, פעילויות קבוצתיות וקהילה מלוכדת ותומכת, מתוך הבנה כי ההתמודדות הנפשית היא יומיומית ודרושה התייחסות בלתי פוסקת על מנת שלא להחמיר את המצב.

סיוע כלכלי: הקלת הנטל

עוד צורך שקוף שלרוב לא מדובר וחסר כתובת במאבקים של מחלות ילדים זה הקושי הכלכלי. לצד עלות הטיפולים הרפואיים וימי האשפוז הרבים, יש אתגר נתון של מחסור בימי עבודה והורה אחד לפחות שצריך להתמסר כולו לטיפול בילד. התוצאה היא קושי כלכלי מצטבר שמוסיף מתח ודאגות כלכליות להורים, ומקשה עליהם לתת מענה גם לצרכים הבסיסים של שאר בני הבית. עמותת משאלות עוזרת גם בהיבט הזה ומספקת סיוע כספי, עוזרת בכיסוי עלויות רפואיות, פגישות טיפוליות, צרכים חינוכיים, דואגת לחלוקת מזון בחגים ועוד. על ידי הקלה בנטל הזה הם מפנים את ההורים מדאגה נוספת ומאפשרים להם להתרכז ולהיות נוכחים בטיפול בילד בעיקר.

 

סיוע מחקרי ומימון טיפולים

כאמור, עמותת משאלות רואה את ההתמודדות עם ילדים החולים במחלות באופן הוליסטי ומבינה גם את המשמעות הרחבה יותר של סיוע מחקרי. בעזרת שיתופי פעולה עם מוסדות רפואיים ותמיכה כספית במחקרים השונים, העמותה מקדמת ומזרזת מציאת פתרונות ותרופות המסייעים לילדים החולים בהווה ובעתיד.

אפקט האדווה: השראה חברתית

ככל שעמותה כמו משאלות פועלת בחברה ומרחיבה את מערך המתנדבים שלה, כך המודעות לצרכים של הילדים ובני משפחתם הולכת וגודלת. התמיכה של העמותה מהווה דוגמה והשראה לאופן בו כל אחד מאיתנו יכול להקל ולסייע בהתמודדות הזו. הנה כמה השלכות מיידיות שיש לסיוע של משאלות:

  • איכות חיים משופרת: ילדים המרגישים שראו אותם, התאמצו עבורם והגשימו להם את החלום מרגישים מועצמים ומאושרים. למצב נפשי כזה של אושר והתרגשות יש השפעה אדירה על ההתקדמות הבריאותית ועל המוטיבציה שלהם להמשך הדרך.
  • העצמת משפחות: מערך ליווי וסיוע למשפחות הילדים מעניק להם תחושה של משענת יציבה, ומחזקת בהם את החוסן הפנימי והמצב הנפשי שחיוני כל כך כדי להמשיך, לתמוך ולהיות עבור הילדים.
  • הגברת מודעות: באמצעות הצפה של הצרכים והקשיים של הילדים, העמותה מעלה את המודעות בחברה ותורמת להגברת האמפתיה, ההבנה וההכלה החברתית כלפיהם.
  • טיפוח תקווה: אולי אחד היתרונות העמוקים ביותר הוא מתנת התקווה. משאלות נוטעת תקווה לא רק בילדים אלא גם בליבם של אינספור אנשים העדים לעשייה הענפה של העמותה.

לסיכום

ככל שאנחנו מתבוננים לעומק על פועלה של עמותת משאלות, מתבהרת התמונה על הקף הסיוע החיוני והקריטי שהיא מעניקה. ההתמודדות של ילדים חולים ובני משפחתם לא מתחילה ונגמרת בבית החולים. הצרכים חולשים על כל הבט בתחומי החיים –  כלכלי, נפשי, חברתי ועוד, וללא עמותה כמו משאלות בחברה שלנו, איכות החיים של המתמודדים בדרך הקשה הזו הייתה נפגעת הרבה יותר וסיכויי ההחלמה היו נפגעים. המתנדבים של עמותת משאלות והעומדים בראשה מעניקים לכולנו השראה ותקווה. המחויבות הבלתי מעורערת שלהם מראה לכולנו עד כמה נתינה אנושית יכולה לחולל שינוי חיובי בכל סיטואציה. העמותה הזו היא קרן אור בחברה שלנו, היא מצילה נפשות יחידות, מאירה את חייהן של משפחות רבות והופכת את החברה שלנו לחברה מכילה יותר, מודעת יותר וגם מוכיחה לנו שכל אחד מאיתנו יכול להיות אור באפילה עבור האחר.

 

נגישות