פרקי תהילים לרפואה ושינוי שם: 5 סגולות מן ההלכה לבריאות טובה

בינינו – הרבה לפני פרנסה, הצלחה בעסקים, זוגיות טובה או השקעה חכמה, הדבר החשוב ביותר בחיים שלנו הוא הבריאות. וכדי לשמור על הבריאות יש הרבה דברים שאפשר לעשות כמו להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה, להימנע מעישון ולעשות כושר גופני, אך לצד כל אלו חשוב לשמור תמיד על האמונה. למעשה יש לא מעט סגולות מן ההלכה לבריאות טובה, ואם אתם מאמינים ויראי שמיים אלו דברים שתמיד כדאי לנסות. הנה חמש דרכים בהן ההלכה עוזרת לנו לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו.

קריאת פרקי תהילים

קריאת פרקי תהילים זה בלי ספק הדבר החכם ביותר שאנו יכולים לעשות לשמירה על הבריאות ולבריאות טובה. יש נושאים רבים שעליהם יש מחלוקת בין זרמים שונים ביהדות, אך בעניין הזה נראה כי ישנה תמימות דעים והסכמה כי קריאת פרקי תהילים היא דבר שיש לו סגולות רבות. ניתן למצוא את כל הפרקים ברשת ואפילו לא צריך ספר תהילים זמין. אגב, קריאת תהלים היא סגולה לא רק לבריאות, אלא גם לכניסה להיריון, לחיים ארוכים, לפרנסה טובה, הצלחה בעסקים ועוד.

שינוי שם

כבר בתנ״ך אפשר ללמוד מהסיפור של שרה אמנו שנכנסת להריון לאחר שהקדוש ברוך מצווה עליה לשנות את שמה משרי לשרה. כיום רבנים רבים ממליצים על שינוי שם כסגולה לשינוי המצב הבריאותי, ולא רק. באופן מופלא למדי זה הרבה פעמים מוכיח את עצמו. את השם מומלץ לשנות לפי המלצות ולפי הקבלה יש כוח מסוים לכל צירוף אותיות שהוא ואין זו בחירה אקראית כלל וכלל. בהחלט אופציה שכדאי לבחון.

נתינת צדקה

על פי ההלכה נתינת צדקה היא סגולה להרבה מאד דברים טובים מאז ומתמיד וגם לבריאות טובה שלנו ושל בני משפחתנו. צדקה ניתן לתת בהרבה מאד דרכים שונות וזהו צעד שגם אם לא יעזור לנו באופן מידי, בטח יעזור לאותם האנשים שלהם אנו נותנים את הצדקה. אפשר לפנות אל בית הכנסת שבו אנו מתפללים לנתינת צדקה, לחפש אפשרות לתת צדקה דרך הרשת או פשוט לפנות לארגונים העוסקים במתן תרומות וצדקה למי שצריך את הסיוע והעזרה.

סעודה למען אדם חולה

זוהי סגולה מאד גדולה מן ההלכה וכדי לקיים אותה כמו שצריך יש לערוך סעודה למניין אנשים ולציין שהסעודה הזו לכבודו ולבריאותו של פלוני. אם אפשר כדאי שהחולה ידליק נר ויבקש בריאות מן השמיים. לאחר מכן עוברים בין כל המסובים בשולחן ונותנים לכל אחד מהם פרוטה לצדקה (לפחות שקל אחד לכל אחד). על פי ההלכה זהו צעד שיש לו הרבה מאד כוח שחלק משמעותי ממנו זה הכוח של הקבוצה והאמונה המשותפת של מספר אנשים המתאחדים סביב מטרה משותפת.

בדיקת המזוזות בבית

בשולחן ערוך ישנו פסוק המציין כי מי שמקפיד על מצוות המזוזה יזכה לאריכות ימים. על פי רבנים רבים, אצל הרבה מאד אנשים שלקו במחלה כזו או אחרת מגלים כי משהו בהתקנת המזוזות לא היה כשורה, מה שאומר שאין הגנה רוחנית מספקת על הבית. על כן מומלץ ביותר לבצע בדיקת מזוזות לפחות פעם בשנה כדי להבין שהן תקניות ומותקנות כראוי. כמו כן מומלץ לבצע את הבדיקה הזו בכל פעם שמתגלה חלילה מחלה או בעיה רפואית.

לסיכום

גם בעניין הזה ההלכה מציעה לנו לא מעט אפשרויות אחרי שנים של מסורת ותרבות ואלו הם כמה מהצעדים שתוכלו לעשות כדי לשמור על הבריאות שלכם ושל האנשים היקרים ללבכם.  

נגישות