למה אתרים של מרכזים רפואיים גדולים זקוקים לשירות DRP?

מרכז רפואי גדול הוא "כוורת" הומה של פעילות אינטנסיבית, רחבה מאוד. אסור לה להפסיק. לכל הפחות, שיבושים אשר מתרחשים בפעילות זו חייבים להיות מטופלים במהירות וביעילות מרבית. כך הדבר גם לגבי אתרי האינטרנט של מרכזים אלה.

חשיבות הפעילות הרצופה

קריסת אתר של מרכז רפואי גדול עלולה להוביל לכמה השלכות שליליות משמעותיות, אשר נפרט עוד מעט כאן בהמשך. לכן, הנהלה אחראית של מרכז כזה ואגף מחשוב מקצועי ומיומן, יבטיחו שמקרים כאלה יהיו נדירים וקלים. באמצעות שירות חשוב שמטפל בין השאר במקרי כשל מסוג זה, ניתן לצמצם למינימום את הנזקים שלהם ולהתאושש במהירות האפשרית. מדובר על שירות ענן אשר קל יחסית ליישם. הוא גם משתלב באופן מצוין במערכות המחשוב של גופים מסוגים שונים, כולל מרכזים רפואיים. כך שאין סיבה טובה, שלא להשתמש בכך. אם נחדד את הדברים, מה שירות כזה בעצם מונע?

הנזקים האפשריים

קריסת אתר של מרכז רפואי, עלולה לגרום לנזקים הבאים

  • פגיעה במידע – האתר עשוי להתבסס על מידע מסוגים שונים, שלא תרצו שייפגע. באופן מיוחד, אם זה אתר לשימוש פנימי של הצוות, עשוי להיות בו מידע רגיש על חולים למשל. מידע זה חשוב שיישמר תמיד ושיישמר במצב תקין, עדכני ומדויק.
  • הפרעה לשירותים שמגיש האתר – אתר באשר הוא, בעצם מספק שירות או כמה שירותים. אתר פומבי של מרכז רפואי גדול למשל, עשוי לספק עדכונים שחיוניים לפונים אליו, מידע על פעילות המחלקות השונות, אופן יצירת הקשר איתן, שעות פעילותן ועוד.
  • שיבוש פעילויות שונות – פעילויות שונות במרכז, עשויות להיות תלויות בפעילות תקינה של האתר. אם למשל הצוות עצמו משתמש בו כמקור מידע מסוגים שונים או מעדכן בו מידע באופנים שונים.

בסך הכול, אתר הוא חלק ממנגנון רחב יותר או אם תרצו, חלק מתשתיות המחשוב של המרכז הרפואי. הוא אולי "בורג קטן במכונה" והמכונה די גדולה, אך לפעמים זהו בורג חשוב!

הפתרון המומלץ

חברת GNS מציעה שירות תוכנית התאוששות מאסון (DRP), כשירות ענן. GNS היא חברה מקומית וותיקה ובולטת, אשר מובילה בתחום שירותי הענן. שירות ספציפי זה, זמין בעלות של החל מ-$500. אגב, מעבר לכך ובמקרי חירום, משלמים רק עבור סביבת התאוששות שהוקצתה בפועל. השחזור מהיר ומאובטח – שני היבטים שחשובים למדי עבור מרכזים רפואיים. המהירות עבור הבטחת ההמשכיות העסקית. האבטחה, מאחר שמדובר פעמים רבות במידע רגיש. מה גם, שגופים ציבוריים מסוג זה, נמצאים פעמים רבות על הכוונת של פושעי מחשוב. מרכזים רפואיים הם גם מסוג הגופים, אשר נדרשים לעמוד ברגולציות רבות. מהיבט זה, חשוב לציין שהפתרון של GNS תואם לתקן ISO-27001 ול-GDPR. הפתרון של GNS מאפשר גם התאמה אישית מתקדמת לדרישותיכם. בין השאר, השירות מאפשר בחירה מבין שלושת האפשרויות הבאות:

  • גיבוי ושחזור – אפשירות בסיסית ויעילה.
  • רפליקציה רציפה – אשר מאפשרת במקרי הצורך, שחזור לשרתים וירטואליים בזמן אמת.
  • שרת חלופי – אפשרות של מעבר לשרת חלופי בזמן כשל, באופן אוטומטי.

כל זאת, מאפשר למרכזים רפואיים להתאים לעצמם את השירות באופן מיטבי ולהבטיח תגובה אופטימלית במצבי חירום.

אגב, GNS מציעה שירותים נוספים שעשויים לעניין אתכם. זאת, כולל הגנה מפני מתקפות DDoS על אתרים, מאזני עומסים, שרתים וירטואליים, מערכת ERP, שירותי אחסון וגיבוי, פיירוול בענן, WAF, שירותי NOC, תחזוקת שרתים ותמיכה טכנית.

לסיכום

המסקנה פשוטה – הגנו על אתר המרכז הרפואי בכל האמצעים המומלצים, כולל שירות DRP. לשם כך, כדאי לפנות לחברת GNS. 

נגישות